Artykuły dekoracyjne w salonie

salonNie wiem czy wiesz, ale artykuły dekoracyjne w salonie stanowią bardzo ważny element jego wystroju. Salon sam w sobie czyli odpowiednie meble, a także kolor jest tylko połowa sukcesu.

Druga połowa to odpowiednie dodatki. Powiedzmy sobie szczerze, nie jest łatwo urządzić salon ze smakiem, a także z elegancją. Gdyby było to takie łatwe ludzie nie wynajmowali by tak często do tych celów projektantów czyli fachowców w tej dziedzinie. Tylko zaczęli by sami je projektować. Ale niestety wiele osób nie ma wyczucia smaku, a raczej stylu. Dlaczego? Ponieważ przesadzają z dekoracją wnętrz. Wiele osób uważa, że im więcej na ich meblach znajduje się różnych świecidełek tym lepiej to wygląda, a nasi goście będą zachwyceni. Ale uwierz mi, że taki przepych niezbyt ładnie wygląda, i zamiast być obiektem podziwu, może stać się wręcz przeciwnie – obiektem drwin.

Jeśli już decydujesz się na urządzenie salonu i chcesz to zrobić sam – trzymaj się kurczowo jednej bardzo ważnej zasady – nie szalej i nie przesadzaj. Jeśli będziesz miał ją na uwadze nie popełnisz żadnej gafy (przykłady na www.macomm.com.pl). W salonie bardzo dobrze prezentują się duże lampy, które najczęściej stanowią przepiękny akcent. Przeróżne lustra, a także świeczniki również dodadzą naszemu salonowi charakteru i smaku. Ważne jest również to, aby na naszym stole w salonie, który może nie jest aż tak duży jak te, które są w jadalniach, ale za to jest mały, ale kompaktowy. Warto jest na nim ustawić o odpowiednich rozmiarach wazon, tak aby nie był on zbyt duży, ponieważ mógłby przytłoczyć nasz stół swoją wielkością. Oczywiście kolor również musi być odpowiedni nie może się gryźć z innymi kolorami.

Do owego wazonu możemy umieścić żywe cięte kwiaty lub sztuczne. Zaletą sztucznych kwiatów jest to, że wyglądają przez cały rok pięknie i nie trzeba się o nie martwić. Niestety ich podstawowa wadą jest fakt, że wyglądają one jak sama nazwa wskazuje sztucznie czyli nie naturalnie. No i nie wydzielają żadnego zapachu – no może zapach plastiku. Z kolei, kiedy do wazonu włożymy kwiaty cięte – świeże – będą o tym wiedzieli wszyscy domownicy, gdyż zapach, który się unosi w danym pomieszczenie jest nie do opisania. Do tego jeszcze pięknie się prezentują. Ja jestem bardzo duża zwolenniczka świeżych kwiatów, i uważam osobiście, ze żaden plastik nie może zastąpić tego co naturalne i piękne. Kidy mamy w naszym salonie sporo komód możemy na nie postawić różne pamiątki z wakacji czy też nasze fotografie. Oczywiście wszystko musi zostać oprawione w ramkę, tak aby prezentowały się przepięknie.

Comments are closed.