Jak dobrać prysznic do łazienki?

prysznicRemontujesz łazienkę i wybór padł na wymianę klasycznej wanny na wygodny prysznic? Jeśli zastanawiasz się, jaki model będzie dla Ciebie najlepszy, przeczytaj ten artykuł.

Zajrzyj również na blog o aranżacji łazienki autora wpisu na https://tanialazienka.com/blog-aranzacja-lazienki.

Odpowiedni rozmiar

 

Remont łazienki to czas trudnych wyborów, dotyczących między innymi odpowiednich wymiarów kabiny prysznicowej. W niewielkich łazienkach doskonale sprawdzą się kabiny prysznicowe z brodzikiem 70×70. Choć kompaktowy rozmiar z pewnością ułatwi rozlokowanie pozostałych sprzętów w niedużych pomieszczeniach łazienkowych, warto wziąć pod uwagę również komfort użytkowania. W zbyt ciasnej kabinie prysznicowej ciężko się obrócić i dokładnie umyć, nie mówiąc już o ewentualnej pomocy w myciu małemu dziecku. Jeśli mamy dość miejsca, dobrze jest zdecydować się na niego większą kabinę. Kabiny prysznicowe 120×80 to prawdziwy luksus pośród wszelkich łazienkowych kabin. Ilość miejsca jaką oferuje sprawia, że można swobodnie wziąć prysznic, nie martwiąc się obijaniem się o ściany.

Z jakiego materiału?

W sprzedaży znajdują się kabiny prysznicowe o rozmaitych wymiarach. Wykonane są one z tworzyw sztucznych lub szkła hartowanego. Ich wybór jest uzależniony w dużej mierze w zależności od funduszy, jakimi dysponujesz. Tworzywa sztuczne są znacznie tańsze, natomiast kabiny prysznicowe ze szkła hartowanego cechuje znacznie większa wytrzymałość oraz odporność na uszkodzenia. Dokonując wyboru określ zatem zarówno zasobność własnego portfela, jak i potrzeby. Jeśli ryzyko uszkodzenia kabiny w Twoim domu jest niemalże zerowe, być może nie warto przepłacać. Jednakże rodzice małych dzieci powinni dokładnie przemyśleć takie rozwiązani. Niektórzy producenci pokrywają szkło również specjalnymi powłokami, które chronią przed osiadaniem na nim brudu lub kamiennego osadu z wody. Kabina prysznicowa może być także wyposażona w takie udogodnienia jak hydromasaż, aby umożliwić połączenie przyjemnego z pożytecznym – czyli masażu z kąpielą pod prysznicem.

Na jakie lustro łazienkowe się zdecydować?

Wybór ten jest uzależniony głównie od preferencji rodziny, jednak warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach – między innymi, że w niewielkich łazienkach lepiej sprawdzą się duże lustra pozbawione ram, gdyż pomogą optycznie je powiększyć. Ciekawym rozwiązaniem są również specjalne lustra łazienkowe wyposażone w podświetlenie wmontowane wewnątrz. Zapewniają one nie tylko ciekawy wygląd pomieszczenia i samego lustra, ale również pełnią praktyczną funkcję w niewielkich łazienkach, gdzie brak jest miejsca na dodatkowe zawieszenie oświetlenia przy lustrze.

Comments are closed.