Mebel o wielu twarzach

sofa

Obecnie projektuje się coraz więcej mebli wielofunkcyjnych, ponieważ powala to ograniczyć ich ilość w mieszkaniu, zaś skupić jakości. Ponadto takie meble wspaniale nadają się do małego mieszkania, na przykład studenckiego, ale nie tylko. Przykładem mebla, pełniącego dwojaką rolę jest sofa z funkcją spania.

Aranżacje z sofą.

sofaSofa z funkcją spania znajdzie swoje zastosowanie w mieszkaniu, w którym nie można wyodrębnić oddzielnej sypialni np. dla rodziców. W dzień będzie ona stanowiła miejsce wypoczynku i spędzania czasu dla całej rodziny, czy przyjmowania gości, zaś w nocy mebel zamieni się w sprzęt do spania męża i żony.

Sofę rozkładaną można także postawić zamiast łóżka w pokoju dziecięcym. To oszczędność miejsca wraz z połączeniem dwóch funkcji. Nasza pociecha nie będzie musiała w dzień siedzieć na łóżku, co nie jest zbyt higieniczne, ale też będzie miała miejsce do przyjęcia swoich przyjaciół bez potrzeby wstawiania dodatkowe mebla.

Kolejnym zastosowaniem sofy z funkcją spania jest wkomponowanie jej w pokój gościnny. Z pewnością goście będą zadowoleni, ponieważ będą mogli w dzień skorzystać z sofy do oglądania telewizji, czytania czy wypicia kawy, zaś wieczorem wystarczy tylko ją rozłożyć, by zyskać komfortowe miejsce do spania.

Współcześnie w sprzedaży mamy piękne, nowoczesne i stylowe sofy, zarówno w stylu minimalistycznym, jak i bardziej fantazyjnym, które rozkładają się do wygodnego łóżka. Ważne, by wymiary sofy, po rozłożeniu odpowiadały naszym potrzebom i preferencjom.