Co mieści się w standardzie „pod klucz” ?

szczęśliwy-człowiek-z-miniaturą-jego-przyszłego-domu_1149-759 (385x288)Domy, które budują deweloperzy są ostatnio wyjątkowo zdrowe i ekonomiczne. Zawdzięczają one swoją wytrzymałość konstrukcji drewnianej przygotowanej z odpowiednio wysuszonego i przygotowanego drewna. Odpowiednio zastosowana izolacja sprawia, że dom jest bardzo ciepły.
Zazwyczaj w standardzie spotykamy:

1. Projekt budowlany
Standardowy projekt budynku (dopuszczalne są drobne zmiany koncepcji rozwiązania wnętrza dotyczące ścian działowych) razem z przekrojami, rzutami poziomymi oraz elewacjami budynku. W projekcie uwzględnione są obliczenia powierzchni mieszkalnych, obliczenia statyczne, plan zagospodarowania terenu itp.
W czasie trwania budowy zapewniona jest obecność kierownika budowy zajmującego się formalnościami związanymi z budową.
2. Przygotowanie gruntu / roboty ziemne
Warunki gruntowe zostaną przed rozpoczęciem budowy sprawdzone przez firmę budowlaną na koszt Inwestora (badanie geologiczne). Jeżeli działka budowlana ze względu na swój niestandardowy przekrój lub warunki podłoża wymagać będzie dodatkowych prac przygotowawczych, zostanie to wykonane na koszt Inwestora. Pod budowę teren powinien być wyrównany.
3. Fundamenty / płyta fundamentowa
Na fundamenty składają się ławy fundamentowe (o grubości 25 cm) z betonu B 15. Płyta fundamentowa wykonana jest z żelbetu B 25, łącznie z 15 cm warstwą podsypki i izolacji. Fundament jest zbrojony, wykonany zgodnie z projektem.
4. Ściany zewnętrzne o przenikalności cieplnej K=0,21 W/m² K
Na ścianę zewnętrzną składają się następujące elementy:

a)    konstrukcja drewniana (belki o grubości 12 cm), która izolowana jest 12 cm warstwą wełny mineralnej, z zewnątrz pokryta:
– płytą Fermacell (specjalna płyta będąca mieszanką cementu, gipsu, włókna i kartonu),
– warstwą styropianu o grubości 5 cm
– szpachlą pod tynk
– siatką pod tynkiem
– tynkiem w wybranym kolorze z dostępnej palety kolorów
b)    Od wewnątrz:
– folią paroizolacyjną
– płytą Fermacell
– gładzią gipsową wyrównująca powierzchnię do pomalowania lub pokrycia tapetą

5. Ściany wewnętrzne
Na ścianę wewnętrzną składają się następujące elementy:
– konstrukcja drewniana (belki o grubości 12 cm), która izolowana jest 6 cm warstwą wełny mineralnej, z obydwu stron pokryta:
– płytą Fermacell
– gładzią gipsową wyrównująca powierzchnię do pomalowania lub pokrycia tapetą

6. Jastrych na parterze
Na płycie fundamentowej znajduje się warstwa folii izolacyjnej (PE), 2 warstwy styropianu FS20 (twardy) o łącznej grubości 10 cm, warstwa folii PE, warstwa wylewki cementowej (jastrych). Powierzchnia gotowa do dalszego wykańczania (układania podłogi – panele, podłoga drewniana, terakota itp.).
7. Strop nad parterem oraz jastrych na piętrze
Na belkach stropowych o wymiarach 10 cm x 22 cm położona jest warstwa płyty wiórowej, warstwa folii PE, warstwa styropianu o grubości 5 cm, warstwa folii PE, warstwa wylewki cementowej (jastrych). Powierzchnia gotowa do dalszego wykańczania (układania podłogi – panele, podłoga drewniana, terakota itp.).
Strop nad parterem tworzą (od dołu):
– płyta gipsowo-kartonowa przygotowana do pomalowania
– konstrukcja z profili stalowych, do której przymocowane są płyty gipsowo-kartonowe
– warstwa folii PE
– konstrukcja z belek stropowych wypełnionych 20 cm izolacją cieplną w postaci wełny mineralnej

8. Dach
Pokrycie dachu tworzy dachówka cementowa BRAAS w kolorach i kształcie do wyboru. Na dachówkę udzielana jest 15 letnia gwarancja producenta. Okap dachu wynosi 50 cm. Wysięgi i okapy dachu są od spodu oszalowane deskami profilowanymi w kolorze do wyboru. Odprowadzenie deszczówki odbywa się za pomocą półokrągłych rynien z odpowiednimi kształtkami z blachy cynkowej (nierdzewnej). Rury spustowe montowane są do wysokości 5 cm nad gruntem.
Konstrukcja dachu składa się z (od góry):
– dachówki cementowej,
– kontrłat i łat drewnianych
– warstwy folii paroprzepuszczalnej
– drewnianej konstrukcji dachowej
– warstwy wełny mineralnej (20cm)
– warstwy foli PE
– konstrukcji z profili stalowych (do podwieszenia płyt gipsowo-kartonowych)
– płyty gipsowo-kartonowej

9. Okna i drzwi wejściowe, bramy garażowe
Okna, podwójnie oszklone ze szkła izolacyjnego (K=1,1), są wykonane z białych wielokomorowych profili PCV. Wszystkie okna posiadają mechanizm obrotowo-uchylny. Zgodnie z projektem montowane są szklane drzwi wyjściowe uchylno-obrotowe jedno- lub dwuskrzydłowe.
Jednoskrzydłowe drzwi wejściowe wykonane są z tworzywa sztucznego ze zbrojonych profili wielokomorowych w kolorze białym, z 3-krotnym mechanizmem ryglującym, z zamkiem cylindrycznym (3 klucze), z zewnętrzną i wewnętrzną klamką.
Drzwi wewnętrzne z serii Krono Decor (okleinowane) firmy Kronodoor. Parapety zewnętrzne – z kamienia z kapinosem, wewnętrzne – marmurowe.
Bramy garażowe segmentowe otwierane pionowo w górę, białe, firmy Hormann.
10. Instalacja elektryczna
Instalacja elektryczna z zabezpieczeniem przeciwpożarowym jest wykonana zgodnie z przepisami prawa budowlanego. Instalacja zawiera kompletną rozdzielnię domową wraz z wyposażeniem. Instalacja telefoniczna i antenowa jest wykonana łącznie z przewodami i gniazdami przyłączonymi od głównego przyłącza domowego, które realizuje Inwestor.
11. Ogrzewanie i instalacja sanitarna
Ogrzewanie budynku jest realizowane wg ustaleń z Inwestorem oraz wg możliwości technicznych dot. ewentualnego przyłączenia instalacji do zewnętrznych sieci. To samo dotyczy przygotowania ciepłej wody. Standardowo oferowany jest piec gazowy, dwufunkcyjny (ciepła woda i CO), z zamkniętą komorą spalania. Wewnętrzna instalacja wodociągowa jest wykonana z rur z tworzywa sztucznego i przyłączona do przyłącza wody. Instalacja kanalizacyjna wewnątrz budynku jest wykonana z rur z tworzywa sztucznego i odprowadzona do ewentualnego zbiornika szczelnego lub przyłącza kanalizacji sanitarnej będących w gestii Inwestora. W ofercie przewidziany jest zewnętrzny punkt poboru wody z licznikiem wody. Instalacja CO wykonana jest z rur miedzianych, grzejniki płytowe, lakierowane proszkowo, białe, wyposażone w głowice termostatyczne.
12. Urządzenia sanitarne
Wszystkie elementy wyposażenia łazienek zgodnie z projektem. Biały montaż firmy KOŁO (seria NOVA lub w określonym zakresie cenowym).
13. Roboty płytkarskie
Płytki w łazienkach na podłodze i na ścianach do wysokości sufitu. Wartość wszystkich płytek określono na maksymalnie 50,00 zł z VAT/m².
14. Schody
Schody wykonane są z wykończonego drewna klejonego. Trepy wykonane są z drewna bukowego, poręcze z drewna sosnowego.

Comments are closed.