Kable głośnikowe

kableKable głośnikowe można podłączyć do wejścia wzmacniacza mocy lub w sekcji wzmacniacza odbiornika prosto do głośnika. Kable te przewodzą dużą moc prądu elektrycznego, wymaganą do przejścia wewnątrz elementów głośnika (magnesy, które poruszają sterowniki). W zestawie kina domowego, potrzebna jest jedna para kabli do każdego głośnika (z wyjątkiem subwoofera, to aktywny system, który wykorzystuje łączący analogowy kabel audio). W przypadku niektórych drogich systemów głośnikowych można używać dwóch par przewodów głośnikowych do jednego głośnika.

Istnieją dwa systemy:

Dwa zestawy przewód głośnikowy podłącza się do tego samego wyjścia na wzmacniacz odbiornika lub moc i podłącza się je do dwóch zestawów zacisków głośnika. W większości przypadków konfiguracja ta jest nieopłacalna.

Głośnik wykorzystuje dwa oddzielne wzmacniacze – jeden dla niskich częstotliwości, sterowników i jeden dla wysokiej częstotliwości sterowników. Ponieważ zwykle odchodzi się na większe odległości (szczególnie w przypadku głośników surround) i przewodzi się więcej prądu elektrycznego niż interkonekty kable głośnikowe są znacznie grubsze niż przyłączeniowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

szesnaście + dwanaście =