Jaki powinien być projektant wnętrz

projektant

Architektura wnętrz oraz ich aranżacja niesie z sobą dużą różnorodność i pozwala na realizację marzeń. Osoby profesjonalnie zajmujące się tym zajęciem powinny cechować się nie tylko pomysłowością i kreatywnością. Dobry projektant wnętrz potrafi nie tylko słuchać ale także mówić. Umiejętności interpersonalne powinny iść w parze z zaangażowaniem i doświadczeniem. Pracując w tym zawodzie, konieczne jest śledzenie trendów, nowinek, dobrze jest bywać na targach czy w miejscach gdzie prezentowane są nowe stylizacje w projektowaniu wnętrz,technologie czy wzornictwo. Nie bez znaczenia są także znajomości w branży, wspólne czerpanie doświadczenia czy poszukiwanie nowych inspiracji. Projektant wnętrz tak naprawdę, powinien być (choć oczywiście nie jest to wymóg konieczny) członkiem większej grupy, biura projektowego. Odpowiednio dobrany zespół, sprawia, że wszelkie projekty rozwijają się prężniej, ciekawiej, mają różnorodne wersje, a wszystko po to, by zaspokoić klientów, spełnić ich oczekiwania. Praca w zespole może być nie tylko zwykłym doświadczeniem zawodowym, pozwala na realizację rozwiązań, które są domeną poszczególnych osób w zupełnie innym świetle.

Tak naprawdę każdy z nas potrafiłby dopasować kolor, jednak nie u nie wszystkich wyglądałoby to dobrze. Zapewne nie każdemu by się coś takiego udało, jednak są projektanci, którzy potrafią już po jednym zerknięciu na plan mieszkania potrafią powiedzieć jaki kolor będzie pasował do ścian.

Zazwyczaj architekt sporządza od dwóch do trzech wstępnych propozycji wykończenia wnętrz. Dopiero po wybraniu jednego powstaje projekt koncepcyjny. Jest to trójwymiarowy rysunek wraz ze zdjęciami realizacji lub przykładami z czasopism.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

2 × pięć =